1000.0000
Česká republika
(Kč)

Achieved benefits

  • Free catalog
  • Free samples
  • Free product
    (buy more for 2 000 Kč)
  • You can choose free samples in the basket. If you do not choose the samples yourself, we will randomly select them from a wide range of products. Click on this title to see a list of samples.
  • You can choose the product in the basket for free. If you do not choose the gift yourself, we will randomly select it from a wide range of products.
  • Free shipping by shipping service
    ( 2 000 Kč still missing)

Currency selector

(Kč)
banner
banner
banner
Featured products

Tel :. +420 545 245 048-9

Hotline: +420 736 142 376

 

OPENING HOURS
Mon - Fri: 8:00-16:00
 

You can also our e-mail: forlife@forlifemadaga.com

Lidská kůže a její funkce


Kůže je životně důležitý orgán. Reguluje, dýchá, chrání, je zrcadlem našeho zdraví. Každá pleť je jedinečná, liší se u každého člověka podle přirozených vlastností a biologického věku.

Linií prvního kontaktu kůže a vnějšího prostředí je rohová vrstva. Je-li tato část pokožky dobře hydratována, vyživena a má optimální tonus, pak celá kůže působí zdravým a svěžím dojmem.

 

STRUKTURA POKOŽKY

Kůže je naší ochranou proti okolním vlivům. Samostatný orgán lidského těla, který tvoří bariéru mezi zevním a vnitřním prostředím. Má hned několik funkcí – od regulace teploty, přes metabolickou funkci až po imunitní mechanizmy. Plocha kůže je 1,5 – 2 m2, což je asi 5-9% celkové hmotnosti člověka. Její celková váha je cca 20 kg z čehož 1,5 kg představuje vrchní vrstva kůže (pokožka).
Právě tato část kůže je první ve styku s okolím a tedy nejvíce exponovanou kožní složkou. Proto si zaslouží Vaši zvýšenou pozornost a péči.

Pokožka je velmi tenká vrstva kůže, která se neustále obnovuje buněčným dělením v zárodečné (bazální) vrstvě buněk na hranici pokožky a škáry (hlubší kožní vrstva). Pokožka je složená z několika vrstev buněk výstelky (epitelu). Buňky postupují od spodní vrstvy k povrchu, kde se odlučují. Pokožka neobsahuje cévy. Její výživa probíhá z krve z hlubších vrstev a cirkulací mízy (lymfy) v mezibuněčných prostorech.


Rozlišujeme celkem pět vrstev pokožky ve směru od spodní vrstvy k povrchu:

Základní vrstva - je jedna řada buněk vedle sebe. Zde se neustále dělí nové buňky pro plynulé doplňování těch směrem k povrchu. Pigmentové buňky zde tvoří kožní pigment, melanin.

Ostnitá vrstva (má cca 4-8 vrstev). Buňky jsou spojeny můstky, což tvoří dojem ostnů. Mezi buňkami koluje míza, zajišťující výživu při jejich cestě k povrchu. V této vrstvě jsou také buňky zajišťující obranu – imunitu.

Granulózní vrstva - (cca 1-2 řadá vrstva) ve které probíhá intenzivní proces rohovatění (keratinizace). Čím je tato vrstva aktivnější, tím větší je vrstva rohoviny na povrchu těla (nejvíce na ploskách nohou a dlaních).

Jasná vrstva -v této vrstvě již buňky pomalu zanikají a protože již téměř neobsahují buněčné součásti, jeví se v mikroskopu tato vrstva jako průhledná. Funkčně vytváří elastickou vrstvu, po které se při mechanickém tlaku nebo tahu posunuje poslední vrstva pokožky. Opět je vyvinuta zejména na ploskách nohou a dlaních.

Rohová vrstva - poslední a nejsvrchnější vrstva pokožky. Je to vlastně navrstvení zbytků původních buněk, které se postupně zcela z povrchu odlučují.


Proces rohovatění

probíhá přibližně měsíc (26-28 dní na těle a 8-10 dní na obličeji). Toto je čas poskytnout buňkám nejlepší možnou výživu. Odměnou za to bude dokonalá pokožka s perfektní obranou funkcí.

Péče o pokožku nespočívá pouze v péči přes den. Správné ošetření pokožky má probíhat celodenně i přes noc, každý den v měsíci, tedy vlastně 365 dní v roce.

The best-selling products
Direct line